BROWAR GWAREK

Ekipę browaru tworzy małżeństwo – Kamila i Michał. W 2016 roku zaczęliśmy interesować się piwowarstwem domowym, a po kilku miesiącach uwarzyliśmy pierwszą warkę w domowym zaciszu. Z biegiem czasu, piwo i piwowarstwo stało się dużą częścią naszego życia i bez wątpienia jedną z największych pasji. Po trzech latach eksperymentów, kilkudziesięciu warkach oraz wielu wzlotach i upadkach, postanowiliśmy przejść na “duże garnki”.

Naszą motywacją do założenia browaru kontraktowego (oprócz pasji którą jest piwowarstwo) był fakt, że Lubin i cały region Zagłębia Miedziowego jest białą plamą na piwnej mapie Polski. Wiele miast podobnych wielkości lub mniejszych posiada inicjatywy kontraktowe czy nawet browary fizyczne. My zdecydowaliśmy się na ten pierwszy rodzaj działalności, z myślą o otwarciu w przyszłości browaru fizycznego – koniecznie tutaj – w naszym mieście rodzinnym.

Naszym celem jest szerzenie kultury piwnej w regionie i wprowadzanie naszych Ziomków w świat piwa rzemieślniczego. Każda osoba, która poprzez nasze piwa wejdzie w ten świat jest dla nas ogromną satysfakcją i powodem do dumy😊

Działalność rozpoczęliśmy dwoma stylami piw: klasycznym American Pale Ale oraz naszą interpretacją piwa pszenicznego w wersji „po amerykańsku” – Hoppy Wheat Ale. W planach już kolejne piwa z oferty stałej oraz z oferty sezonowej (limitowanej) – warzone w okresie wyjątkowym w naszym regionie, czyli w czasie Barbórek.