Piwna rewolucja trwa w najlepsze, ale zaraz za nią podążają także rewolty związane z innymi trunkami! Mocne alkohole jakościowe to prawdziwa podróż przez różnorodne smaki i charaktery i dobrze, że w naszym kraju kultura ich spożywania przechodzi rozwijające zmiany. Jednym z siewców tej zmiany jest destylarnia Wolf & Oak, której przedstawicieli spotkać będzie można już niebawem na Lotnym Festiwalu Piwa.

Destylarnia przez duże „D”

Kropla drąży skałę – Wolf & Oak Distillery rozpoczęła swoją działalność w 2011 roku jako inicjatywna hobbystyczna, funkcjonująca w trybie „sample not for sale”. Szybko jednak okazało się, że talent i pomysłowość właścicieli nie może się marnować, a produkowane przez nich trunki znalazły rzesze swoich zwolenników.

To niezwykłe miejsce powstało dzięki projektowi crowdfundingowemu – wielu wiernych klientów i miłośników produktów spod znaku wilka wykupiło akcje, a dzięki zgromadzonym funduszom udało się wyremontować i uruchomić destylarnię z prawdziwego zdarzenia na Dolnym Śląsku. Warto ją zobaczyć lub odwiedzić – już niebawem na miejscu funkcjonować będzie klimatyczna restauracja czy hotel. Przywodzi na myśl industrialną zabudowę rodem z serialu Peaky Blinders!

Nalewki, wódki, giny, okowity

Jakie produkty znajdziemy w ofercie destylarni Wolf & Oak? Przypadną one do gustu szczególnie miłośnikom mocniejszych, szlachetnych trunków.

Sztandarowym produktem destylarni jest pełna smaku, klasyczna wódka żytnia wyprodukowana w 100% z polskiego żyta, rozlewana w małych partiach. Pachnie chlebem razowym i kusi pieprznym finiszem. Znajdzie się też coś dla amatorów delikatniejszych, bardziej nowoczesnych smaków – ciekawa będzie z pewnością okowita „Przefiltrowaliśmy banana”, której smak zbliżony jest do rumu wprost z Martyniki.

Nieco słodkości doda za to firmowa nalewka z aronii czy wódka Jabłko w Butelce, która produkowana jest wyłącznie z polskich, ekologicznych owoców. Wystarczy łyk, by przenieść się myślami w głąb zarośniętego, dzikiego sadu!

Wolf & Oak Distillery na Lotnym Festiwalu Piwa

Każdy znajdzie coś dla siebie, a rzemieślniczych wyrobów spróbować będzie można już na najbliższym Lotnym Festiwalu Piwa. Gdzie i kiedy spotkać będzie można destylarnię Wolf & Oak? Oto terminy:

  • 26-28 sierpnia Gorzów Wielkopolski
  • 2-4 września Wrocław
  • 8-11 września Poznań
  • 16-18 września Łódź