Po raz kolejny Lotny Festiwal Piwa odwiedzi niezwykły gość – Browar Opolski! Ten mały, rodzinny browar wprost z serca Opolszczyzny jak zwykle kusić będzie piwnymi klasykami z lekkim twistem, do których chce się wracać. My wprost nie możemy doczekać się na te ponowne spotkania, które już niebawem przed nami w wielu miastach Polski!

Czego możemy spodziewać się po Browarze Opolskim?

Browar Opolski to miejsce, z którego kadzi aż kipi od najlepszych tradycji regionalnego piwowarstwa. Jak sami mówią, ich marzeniem jest, by każdy widział w nich „nasz lokalny browar”. Udaje się im spełnić swoje ambicje z nawiązką!

Klimat rodzinnego rzemiosła czuć w samych produktach, które doceniają już nie tylko mieszkańcy Opolszczyzny. Po piwne klasyki i opolskie kraftowe ekscesy wpaść można bezpośrednio do Browaru (co daje szansę na miłe pogawędki z samymi twórcami) lub nawet – zamówić pod swoje drzwi. Najświeższego piwa z tego niezwykłego miejsca już niedługo spróbujemy także na Lotnym Festiwalu Piwa!

Piwa Browaru Opolskiego

A jakie są opolskie piwa? Olbrzymia troska wkładana w proces piwowarski i ta rzemieślnicza uczciwość sprawia, że prezentowane wyroby są najwyższej jakości – zarówno, jeśli chodzi o wykorzystywane surowce, jak i pieczołowitość wykonania. W ofercie znajdziemy przede wszystkim piwne klasyki, ale także nieco eksperymentów zainspirowanych podpowiedziami spijających piankę klientów. Dla każdego coś dobrego!

Jest więc miejsce na warzonego bez pośpiechu Pilsa z posmakiem sielskiego sentymentu, jest przestrzeń na słodowo-herbatnikowe Bursztynowe (wprost stworzone do odpoczynku) czy orzeźwiające Pszeniczne, które idealnie kombinuje nuty przypraw i bananowości monachijskich drożdży.

Mamy tu amatorów piwnej rewolucji? Im z pewnością przypadnie do gustu opolska Hazy IPA, która orzeźwi nawet w najbardziej gorące dni czy Oatmeal Stout, kuszący czekoladowym relaksem. Nie możemy się doczekać, by ich wszystkich spróbować!

Kiedy można spotkać Browar Opolski?

Z dumą możemy poinformować, że Browar Opolski po raz kolejny został wystawcą Lotnego Festiwalu Piwa. Ich wyrobów można będzie więc spróbować podczas każdej z edycji w wielu miastach Polski! Warto zaplanować sobie odwiedziny. Kiedy i gdzie można się ich spodziewać?

  • 26-28 sierpnia Gorzów Wielkopolski
  • 2-4 września Wrocław
  • 8-11 września Poznań
  • 16-18 września Łódź

Do zobaczenia!