Lotny Festiwal Piwa to nie tylko rzemieślnicze browary i pyszne jedzenie – to prawdziwa feeria smaków i uczta dla wszystkich zmysłów. W tym roku ofertę wystawców rozszerzy niezwykły gość: miodosytnia The Big Fellow Meadery, która kusić będzie polską specjalnością – świeżym miodem pitnym. Nie można go przegapić!

Dlaczego warto spróbować miodu pitnego?

Polskie miody pitne gościły na królewskich dworach już w czasach średniowiecza. Zachwyt nad nimi pozostał nam do dzisiaj! Chociaż nie są obecnie aż tak popularne jak onegdaj, to między innymi właśnie miodosytnia The Big Fellow Meadery dba o przetrwanie tej pięknej – i pysznej – tradycji. Świeże miody charakteryzują się orzeźwiającym, nieco kwaskowym smakiem i doskonale sprawdzają się zarówno do picia samodzielnie, jak i jako baza pod różnorodne szprycery.

Urok miodosytni The Big Fellow Meadery

W czym tkwi sekret tego niezwykłego miejsca? To miejsce stworzone z pasji – pasji jej właściciela, Bartka Zięciowskiego, który pierwszy raz spróbowawszy miodu pitnego, zakochał się w nim bez pamięci. To gorące uczucie da się wyczuć w samych produktach miodosytni!

Nie tylko emocje mają tu jednak znaczenie – miody pitne od The Big Fellow Meadery to także kilkanaście lat doświadczenia w tworzeniu rzemieślniczych trunków. To kilkanaście lat prób i błędów, by w końcu dojść do perfekcji i móc zaoferować w pełni naturalne produkty najwyższej jakości.

Urok miodosytni tkwi również w poszanowaniu natury. To aktywne działania na rzecz zapylających owadów – zmróżka złota czy trzmiel ziemny są nieodłącznymi bohaterami miodów, zdobiąc nawet ich etykiety. To także wykorzystywanie deszczówki, ciągłe zmniejszanie śladu węglowego i praca z lokalną społecznością na rzecz edukacji dotyczącej ekologii. Bez natury nie ma miodu!

Miód miodowi nierówny

Niewielkie, limitowane nakłady miodów pitnych z miodosytni The Big Fellow Meadery produkowane są w całości bez wykorzystania konserwantów, aromatów ani barwników. Każdy z miodów jest inny, chociaż wszystkie łączy wspólna cecha – to szlachetne trójniaki, które przed butelkowaniem leżakują przynajmniej rok. Słodsze, kwaśniejsze, rubinowe czy bursztynowe – każdy znajdzie coś dla siebie!

Z wielką przyjemnością możemy ogłosić, że Miodosytnię The Big Fellow Meadery spotkać będzie można na Lotnych Festiwalach piwa już w tym roku! Kiedy i gdzie będziecie mieli okazję spróbować świeżego miodu pitnego? Oto terminy:

  • 26-28 sierpnia Gorzów Wielkopolski
  • 2-4 września Wrocław
  • 8-11 września Poznań
  • 16-18 września Łódź

Do zobaczenia!